PSÍ DVÍŘKA PRO VELKÉ PSY

Vaše cena: 3 999 Kč
Bez DPH: 3 305 Kč
Dostupnost: Skladem 1 ks
Množství:
Kód zboží:
 
Psí dvířka pro velké psy. Kvalitní automatická průchozí hliníková dvířka pro psy do 90kg. Dveřní vlez lze zakrýt.

Psí dvířka pro velké psy

Flexibilní hliníková dvířka mají robustní rámy z válcovaných hliníkových profilů opatřené vypáleným bílým lakem. Jedná se tedy o kavlitní pevná kovová dvířka, která jsou přitom lehká. Kouřově šedá průsvitná klapka do dveří z flexibilního plastu (pružný a ohebný) je nehlučná, (neruší nás), nerozbitná a odolná podrápání. Umožní tak pejskovi snadný výběh ven a zase dovnitř. Nahoře je klapka přišroubovaná k rámu a dole má v profilu zasunutý aretační protiprůvanový magnetek, který klapku po průchodu pejska přitahuje zpět do svislé polohy. Těsnění klapky po stranách zajišťují v rámu zasunuté jemné sametové těsnící kartáčky. Alu-dvířka pro psy mají extra vyšší průchod pro pohodlnější prolézání pejsků (nemusí tolik ohýbat kolena), což ocení především starší psi, psi kteří mají problémy s pohybovým aparátem a senioři. Vestavná dvířka pro psy jsou vybavena teleskopickým tunelem nastavitelné délky pro stěny silné 18 až 50 milimetrů, který překrývá (začistí) řez. Díky tomu padnou do stěny jakékoliv tloušťky. Zablokování dvířek nasunutím vyjímatelné neprůhledné desky s pojistkou proti vysunutí.

Dvířka je možné namontovat do zdí různých šíří a materiálů. Svým luxusním dojmem budou nejvíce dělat parádu v plastových balkonových dveřích, ale není problém je namontovat do jakékoliv stěny a použít je např. jako dvířka pro psy do garážových dveří.


Rozměry průchozího otvoru pro pejska: šířka 35cm, výška 57cm
Rozměry obdélníkového montážního výřezu: šířka 36,6cm, výška 64,2cm

Vnější rozměry rámů dvířek (kam až zasahují): šířka 41,4cm, výška 69,2cm

 

Příprava před montáží dvířek

Montáž psích dvířek

K psím dvířkům nabízíme velmi podrobný návod, díky kterému je budete schopni namontovat i bez drahé profesionální pomoci. Čtěte dále a dozvíte se více.

Jak vysoko?

Tato dvířka jsou extra vysoká a proto je můžeme pro pohodlnější procházení namontovat níže, což ocení především naši psí senioři. (Nemusí tolik ohýbat kolena).

Výškový test

Vnitřní rám (s klapkou) nám pomocníci přidrží podložený ve výšce (X). Klapku otevřeme co nejvýše a necháme psa vejít do dvířek. Je-li nad zády zvířátka k otevřené klapce mezera, můžeme o tuto mezeru snížit naměřenou hodnotu (X).

 


Zhotovení otvoru pro dvířka

příprava šablony před samotnou prací s dvířky pro psy

1. Změříme vzdálenost (X) od země k hrudníku.

2. Připevníme šablonu, do výšky (x) a vyvrtáme díry pro vsazení pilky.

3. Listovou pilkou vyřežeme montážní otvor.

 

4. Skrze přiložený rám označíme díry pro šrouby dvířek.

5. Vyvrtáme díry 7mm pro spojovací šrouby dvířek.

 

 


Vložení dvířek do otvoru

1. Do vnějšího rámu vsuneme maticové patrony.

2. Přidržíme spodní patrony proti vysunutí.

3. Vsadíme do výřezu vnější rám

 

4. Nasadíme vnitřní rám.

5. Rámy k sobě sešroubujeme

 

 

 


 

Teleskopický tunel 
  

  

Odříznutelné límce

Rámy dvířek mají límce, které po vsazení rámů do sebe tvoří "teleskopický tunel". Ten zakryje výřez stěny od 18 do 50 milimetrů. Je-li tloušťka stěny menší, zkrátíme límce teleskopického tunelu odříznutím.
Tlustá stěna

Je-li tloušťka stěny kam potřebujeme dvířka namontovat větší než 50 milimetrů, pak před namontováním rámů dvířek prostor mezi jejich rámy stavebně začistíme a pořídíme delší šroubky M 4, svorníky a nebo rámy samostatně našroubujeme na stěny do hmoždinek.

 

 

Těsnost klapky dvířek


Těsnění klapky po stranách zajišťují v profilu vnitřního rámu rámu zasunuté jemné sametové těsnící kartáčky, které lze v případě poškození snadno vyměnit.

Spodní škvíra mezi klapkou a rámem dvířek se dá seřízením klapky minimalizovat na 0.2 milimetru.

 

 


 

Zamykání dvířek

V případě potřeby (v noci,o víkendu, dovolené) se dvířka dají nasunutím desky uzavřít (zneprůchodnit).

Desku nasunujeme svrchu do drážek ve vnitřním rámu až do otvoru zaskočí pojistka.

Před vysunutím desky tahem odjistíme čepovou pojistku s pružinkou a pak desku vysuneme.

Krytka slouží ke zvýšení pocitu soukromí. Pokud nechceme, aby nám bylo vidět do domu, pokud v něm právě probíhá např. nějaká akce či rodinná večeře. Zakrytí je vhodné i jako pasivní ochrana před zloději, které by mohl další rám ve stěně domu zajímat. 

   

 


 

   

Samozavírací dvířka pro psy díky flexibilní klapce

Matově modrá polo-průsvitná klapka z flexibilního plastu je pružná, ohebná, nehlučná, nerozbitná a odolná podrápání. Horizontální oválné otvory pro šrouby v klapce a vertikální oválné otvory v rámu umožňují stranové a výškové seřizování klapky.

K rámu je klapka přišroubovaná pomocí šroubků s ručními maticemi. Klapka má dole v profilu zasunutý aretační protiprůvanový pružný kovoplastový magnet, který klapku zesiluje a po průchodu psa ji přitahuje do svislé polohy. Klapka tak udržuje psí průchod stále zavřený. Je to zároveň ochrana proti průvanu, dešti, prachu, sněhu atd.