Naše zboží

Německý ovčák

9 nej důvodů, proč si pořídit německého ovčáka

  • vyniká inteligencí a ochotou k práci a plnění příkazů
  • je naprosto věrný svému pánovi a rodině
  • výborný hlídač majetku a ochránce své rodiny
  • je houževnatý a silnější tělesné stavby
  • při správné výchově vychází s dětmi i dalšími domácími zvířaty
  • hodí se pro aktivní páníčky
  • zvládá psí sporty
  • výjimečné pracovní plemeno s mnoha možnostmi pro uplatnění
  • miluje život v domě se zahradou, ale při dostatku vyžití zvládne i byt

Historie a původ plemene

Už v historii byli předkové německých ovčáků využíváni zejména jako hlídači. Podle názvu plemene navíc není těžké odtušit, že se šlechtěním se začalo právě v Německu. Ze stejného základu šlechtění se časem odštěpil také belgický ovčák a holandský ovčák, u kterých je možné pozorovat některé velmi podobné rysy. Pro šlechtění byl klíčový výběr jedinců na základě jejich inteligence a pracovních vlastností. V dnešní době jde o velmi oblíbené plemeno, které se objevuje u policejních složek, záchranářů a je psím hrdinou televizních seriálů a filmů.

 

Vzhled

Díky oblíbenému seriálu Komisař Rex, pozná německého ovčáka snad každý. Tělo má typicky čtvercového rámce s lehce svažující se zádí a níže nasazeným ocasem. Nohy jsou rovné, a silné stejně jako dobře nasvalený krk. Hlava se vzpřímenýma ušima zaujme zkoumavým, inteligentním a často až přísným výrazem. Tmavé oči mají mandlový tvar. Čenich má být vždy černý.

Srst je hustá a s opravdu bohatou podsadou, takže německého ovčáka nerozhází nepřízeň počasí. V době línání může vyžadovat častější vyčesávání. Co se týká barevných variant, nejčastěji se vyskytují plavá až světle hnědá srst s černými znaky a typickým černým sedlem na hřbetě. Častí jsou také vlkošedí ovčáci, kdy zbarvení v odstínech šedé připomíná vlka. Vzácnější jsou celí černí jedinci. Bílé znaky se mohou vyskytovat, ale nejsou žádoucí.

Chování a povaha německého ovčáka

Důstojní, poslušní a věrní své rodině, přesně takoví jsou němečtí ovčáci. Při správné výchově už od štěněte bez problémů vychází s dětmi nebo dalšími zvířaty v domácnosti. Upozorní na ohrožení své rodiny, ale pokud dostane povel, že vše je v pořádku, většinou se uklidní. Díky výborným předpokladům pro poslušnost patří mezi jedno z nejčastěji používaných pracovních plemen.

Povahou je německý ovčák jasným pracovním plemenem. Vyniká vysokou inteligencí a je mistrem v hlídání rodiny a majetku. Při správné výchově a socializaci jde o výborného rodinného psa, i když může být patrné, že více tíhne právě k jednomu pánovi. Aby se cítil v psychické pohodě, potřebuje častý kontakt se svým pánem a pravidelný výcvik nebo delší procházky.

Výchova a výcvik

Protože je německý ovčák dostatečně inteligentní, bývá při správném vedení výchova a výcvik poměrně snadné. Rád se učí novým povelům a má radost, když dostane od svého pána pochvalu za dobře provedený úkol. Vyžaduje spravedlivý přístup a pevnou ruku, ale zároveň je vhodné upřednostnit pozitivní metodu odměn. Dokáže dobře pracovat s intonací lidského hlasu, čehož se dá využít pro rozlišení povelů i případné pokárání nežádoucího chování.

Výchova není složitá, ale je potřeba důslednost již od štěněte. Včas ho odnaučte tahat za vodítko a vycházet s jinými psy, lidmi a domácími mazlíčky. Ocení pravidelný pohyb a spokojený bude u domku se zahrádkou v kombinaci s delšími procházkami. Pokud máte rodinný domek a zrovna budujete pro psa zázemí, můžete začít výběrem boudy, kotce a nebo rovnou kombinací kotec+bouda. Je rád zaměstnaný a pracovní nasazení klidně v podobě zábavné hry, mu prospívá.

Chovatelské stanice německých ovčáků a kolik stojí štěně s PP

Pokud jste se rozhodli, že německý ovčák bude tím pravým psem, připravte si částku v rozmezí od 10 do 20 tisíc korun. Samozřejmě záleží na tom, jestli máte velké sportovní nebo výstavní ambice, potom může štěně z nadějného spojení stát klidně i o něco více.

Mezi chovatelské stanice, které se specializují právě na německé ovčáky, patří například Fauben, Krásnoočko, Irluka, Sherak, Iluze, Cetrio, Ze zlaťáku a další. Na vlkošedé zbarvení se zaměřuje chovatelský stanice Laperys nebo Aritar bastet.

Přehled dalších chovatelských stanice německých ovčáků nabízí stránky Českého klubu německých ovčáků.

Kotec pro větší plemena psů o velikosti 3 x 2 x 2 metru je vyrobený z přírodních materiálů a kovové uzavíratelné branky.

VĚTŠÍ KOTEC 3 X 2 X 2 METRU + PSÍ BOUDA

Kotec pro větší plemena psů o velikosti 3 x 2 x 2 metru je vyrobený z přírodních materiálů a kovové uzavíratelné branky.Kotec pro větší plemena psů o velikosti 3 x 2 x 2 metru je vyrobený z přírodních materiálů a kovové uzavíratelné branky.Kotec pro větší plemena psů o velikosti 3 x 2 x 2 metru je vyrobený z přírodních materiálů a kovové uzavíratelné branky.

Kotec pro větší plemena psů o velikosti 3 x 2 x 2 metru je vyrobený z přírodních materiálů a kovové uzavíratelné branky.

Skladem
do 7 dnů

49900,-

90000,-

 


Potřebujete poradit? Jsme tu pro Vás. info@caskrmeni.cz


Volejte nonstop 733 577 670.