PSÍ BOUDA XXXL 200x100x100cm

Vaše cena: 24990,-
Bez DPH: 20653,-
Sleva: 28.6 %
Běžná cena: 35000,-
Ušetříte: 10010,-
Dostupnost: Skladem
do 7 dnů
Množství:
Chci dárek zdarma
S vaší objednávkou pošleme pozornost zdarma. Vzorečky, pamlsky nebo jiné dárečky dle aktuální dostupnosti
 
Zateplená dřevěná psí bouda pro velmi velké psy. Jedna z největších na trhu s předsíňkou + otevírací střechou. Velikost 2x1x1m.

Pro velká plemena psů je doporučována tato psí bouda o rozměrech 200cm x 100cm x 100cm. Jedná se o vůbec jednu z největších psích boudiček na trhu.

 

Konstrukce této boudy je ze smrkových hranolů a opláštěné palubky 15 - 19 cm. Ve středu opláštění je izolace z polystyrenu o síle 30 - 50mm. Vnitřní plášť palubky nebo desky MDF, OSB. Bouda se snadno čistí a udržuje díky odklápěné střeše, má vyjímatelnou přepážku předsíně. Proti okusu je psí bouda oplechována jak na rozích, tak u vchodu kvalitním plechem. Celá psí bouda je šroubována.

 

 

Materiál je volen samozřejmě s důrazem na kvalitu celého výrobku. Místo nekvalitní dřevotřísky, která má tu nevýhodu že vlhne a po čase se rozpadá se u této boudy můžete těšit z kombinace palubek, OSB či MDF.

 

Dostetek prostoru pro velká plemena - pokud si nejste jistí, zda je tato bouda vhodná právě pro vaše střední plemeno, můžete vycházet z obecných doporučení, např. aby měla místnost na 1 cm kohoutkové výšky psa 100 cm2 podlahy. Pokud na to půjdete selským rozumem, základna boudy má být jednoduše tak velká, aby si pes mohl pohodlně lehnout.

 

U této velké boudy uvedeme příklad: pokud bude mít pes v kohoutku 80cm, vychází to na 80*100 = 8000 cm2.  Pokud ponecháte předsíňku funkční, od obytného prostoru 130x100cm (bez předsíňky) odečtete sílu stěn 5cm na každé straně, dojdete k číslu 10.800 cm2. I u takto velkých plemen máte dostatek prostoru pro další výbavu např. pelíšek. V zimě můžete jak průchod v předsíňce, tak hlavní vchod zakrýt a v boudě nebude zima.

 

Nevíte, kolik má váš pejsek v kohoutku? Jednoduchý návod jak tento rozměr získat a pejska si oměřit doma jen s tím co máte po ruce exkluzivně pro Časkrmení připravila MVDr. Anet Kresalová

 

Psí bouda se snadno udržuje díky odklápěcí střeše a vyjímatelné předsíni. Předsíňka se vysouvá po vodících lištách směrem nahoru. Kromě usnadnění údržby tak můžete snadno během vteřiny udělat z této boudy velkou boudu bez předsíňky.

 

Střecha psí boudy má mírný sklon, voda tedy bude odtékat tím správným směrem a nebude se vám tvořit bláto nebo louže přímo před vchodem. 

 

Šířka a výška vstupu do boudy je další věc, kterou není radno opomenout. Vchod této boudičky je přizpůsobený velikosti velkých plemen psů, aby se jím mohl pes protáhl, nikoliv prošel se vztyčenou hlavou, což by znamenalo předimenzování vstupu a potenciální únik tepla v zimním období.

 

Vyvýšení boudy je důležité jak pro ochranu samotné boudy a materiálu, ale hlavně pro pejska, který bude v novém příbytku bydlet. K tomu aby boudička neležela přímo na zemi slouží 4cm vysoké nohy. Ty zajistí dostatečnou izolaci od země a ochranu např. při nepříznivém počasí. K této konstrukční vlastnosti boudy poté stačí už jen zvolit vhodné vystlání podlahy (kobercem, dekou, matrací, slámou) a máte vyhráno.

 

Rohy boudy a vchod je oplechován proti okusu.

Bouda je šroubovaná.

 

Pro jaké psy je bouda vhodná? Určitě pro plemena, která patři mezi největší vůbec jako: německá doga, neapolský mastin, skotský jelení pes, bordeauxská doga, novofundlanský pes, anglický mastif, svatobernardský pes, leonberger nebo irský vlkodav

 

Pro další velká plemena je na zvážení, jakou z boudiček zvolíte, zda tuto a nebo její menší verzi. Nezapomínejte na to, že v těchto modelech je vyjímatelná přepážka, takže velmi podobného prostoru dosáhnete buď menší boudičkou bez přepážky a nebo velkou boudou s ponechanou přepážkou.

Také nezapomínejte na pravidlo výše, kdy na 1 cm kohoutkové výšky psa měte zhruba 100 cm2 podlahy. Doporučení dodržujte zejména tehdy, pokud bude bouda sloužit i v zimě, kdy nesmí být předimenzovaná. Pro pobyt na zahradě v létě můžete zvolit i tuto větší variantu a to pro tyto plemena:

afgánský chrt, akita inu, aljašský malamut, anatolský pastevecký pes, anglický setr, argentinská doga, barzoj - ruský chrt, beauceron, belgický ovčák, bernský salašnický pes, bílý švýcarský ovčák, bladhaund, bordeauxská doga, brazilská fila, briard, bulmastif, černý teriér, československý vlčák, český fousek, český horský pes, erdelteriér, flanderský bouvier, flat coated retrívr, gordonsetr, hovawart, chesapeake bay retrívr, chodský pes, irský červenobílý setr, irský setr, irský vlkodav, italský spinone, karelský medvědí pes, kavkazský pastevecký pes, knírač velký, kolie dlouhosrstá, komodor, labradorský retrívr, landseer, leonberger, louisianský leopardí pes, maďarský chrt, moskevský strážní pes, německá doga, německý ohař, německý ovčák, novofundlandský pes, pointr, portugalský vodní pes, pyrenejský horský pes, pyrenejský mastin, rotvajler, saluki-perský chrt, samojed, sibiřský hasky, slovenský čuvač, středoasijský pastevecký pes, šarplaninský pastevecký pes, španělský mastin, švýcarští honiči, tibetská doga, tosa-inu, velký munsterlandský ohař, velký švýcarský salašnický pes, výmarský ohař, západosibiřská lajka, zlatý retrívr.

 

Co bouda, to originál - pokud se rozhodnete pro řešení all-inclusive včetně nátěru, sladit boudu s okolím, nebo naopak ho od okolí vizuálně odlišit, vyberte si ze vzorníku barev a nechte si vyrobit něco extra! Vodou ředitelná slabo vrstvá impregnace s voskovým efektem vytváří ochrannou vrstvu proti pronikání vody do dřeva při zachování jeho přirozeného vzhledu. poskytuje dřevu UV ochranu. Produkt získal ekologickou značku EU Ecolabel a dále splňuje certifikát kvality Catas quality award a Catas quality award plus, kdy se výrobek podrobuje stanoveným testům, které posuzují přirozené stárnutí, pružnost a odolnost lakové vrstvy, barevnou stálost a odolnost biologickému napadení.

 

 
Prohlašuji, že jsem se seznámil se Zásadami zpracování osobních údajů i s obchodními podmínkami a souhlasím ze zasíláním obchodních sdělení.

Hledáte odpověď na odborný dotaz? Zeptejte se veterinárního lékaře s mnohaletou praxí. Formulujte váš dotaz co nejpřesněji, odpověď vám v rámci placené konzultace přijde do 24hod. od odeslání. Konzultace nenahrazuje fyzickou návštěvu veterinárního lékaře. Pokud by řešení problému nešlo vyřešit vlastní konzultací a vyžadovalo navštívit odborníka, budete na to upozorněni.

O našem specialistovi: s Vaším problémem vám pomůže MVDr.Halbichová Vítová Martina, veterinární a farmaceutickou Univerzitu v Brně absolvovala r. 2001 s červeným diplomem. Za svou kariéru si osvojila základy diagnostiky onemocnění i chirurgických výkonů jako jsou kastrace samců i samic, pupeční kýla, torze žaludku, pyometra, císařský řez, excize tumorů apod. Svoje zkušenosti dále prohlubovala i na dalších externích pracovištích prováděním chirurgických zákroků.

Odesláno, děkujeme.
Došlo k chybě, zkuste to prosím znovu.


Potřebujete poradit? Jsme tu pro Vás. info@caskrmeni.cz


Volejte nonstop 733 577 670.