ZATEPLENÝ KURNÍK 1 - 10 SLEPIC

Vaše cena: 18999,-
Bez DPH: 15702,-
Sleva: 50 %
Běžná cena: 37998,-
Ušetříte: 18999,-
Dostupnost: Nezobrazovat
Množství:
Chci dárek zdarma
S vaší objednávkou pošleme pozornost zdarma. Vzorečky, pamlsky nebo jiné dárečky dle aktuální dostupnosti
Pro chovatele drůbeže: zateplený kurník pro 1-10 slepic, 2 hřady, 3 hnízda na snášení vajec, větrací okénko, schůdky. Navíc možné elektronické zavírání
 
Pro chovatele drůbeže: zateplený kurník pro 1-10 slepic, 2 hřady, 3 hnízda na snášení vajec, větrací okénko, schůdky. Navíc možné elektronické zavírání
ZATEPLENÝ KURNÍK 1 - 10 SLEPIC
ZATEPLENÝ KURNÍK 1 - 10 SLEPIC
ZATEPLENÝ KURNÍK 1 - 10 SLEPIC
ZATEPLENÝ KURNÍK 1 - 10 SLEPIC

Pro venkovní použití na zahradě nebo ve volném výběhu je určený tento zateplený kurník pro kapacitu jedné až deseti slepic, který je vyrobený z velmi kvalitních dřevěných smrkových hranolů s průřezem 6/6 nebo 6/4 cm. Jedná se o celošroubovanou nebo celodlabanou variantu rámu.

 

Rozměry - délka 130cm, výška 140cm, hloubka 100cm, váha 100kg

Rozteč nohou: délka 94cm, šířka 88cm


 

Pozor! Na obrázcích je varianta bez zateplení a bez lepenkové střechy, ale vy obdržíte kurník ZATEPLENÝ a s LEPENKOU na střeše.

 

Kurník pro 1-10 slepic - celkový pohled na kurník se zavřenými vstupy a výstupy


Kurník pro 1-10 slepic - pohled z boku na snáškové boxy

Venkovní plášť palubky tl.=15-20mm opět vruty. Uprostřed sendviče polystyren 30-50mm. Spodní část kurníku odizolovávají 2 zesílené vrstvy dřeva bez výplně, neboť se počítá s min. dalšími dvěma vrstvami: trusník z kovu či lina a vrstva podestýlky. Vnitřní plášť MDF,OSB, PALUBKY. Zateplený kurník nabídne obyvatelům dostatek místa, disponuje dvěma bidly, třemi nosnými hnízdy, větracím okénkem a schůdky.


 

Pohled na tři snášková hnízda. Snáškové hnízdo je velmi důležité místo v každém kurníku. Jako nový majitel kurníku musíte myslet na to, jak budete vajíčka sbírat, ale nesmíte zapomínat, jak budete hnízda slepicím čistit a připravovat, aby byly pro nosnice pohodlné a bezpečné. 

 • snášková hnízda v tomto kurníku poskytují dostatek prostoru pro pohodlnou snášku
 • otevírací poklop z vnější strany vám umožní pohodlný sběr vajíček
 • díky snadnému přístupu zvrchu, bude čištění a desinfekce velmi pohodlné

Přední pohled na snáškové hnízda, boxy do kterých slepičky snáší vajíčka
Jak velká střecha celého kurníku, tak malá stříška nad snáškovými hnízdy je vyspádovaná. Velká střecha se spádem dozadu má v předu přesah. Při deštích tak zůstane před kurníkem sucho a pořádek. Na porvchu je samozřejmě lepenka, která má hned několik výhod. Tou největší je, že je levná, snadno dostupná a dokáže ji položit i laik. Lepenková střecha bude součástí dodávky. Předpokládáme ale, že vám kurník bude sloužit dlouhá léta a až jednou bude potřeba takovou střechu opravit, zvládne to úplně každý.

Boční pohled na 3 boxy sloužících ke snášení vajíček
Vnitřní pohled do snáškových boxů
Na obrázku výše je vidět umístění bidel v kurníku - místo, kde slepičky odpočívají a nebo nocují. Pokud by hřady v kurníku chyběly, nezbylo by moc míst, kde by si mohly slepice odfrknout. Nocování ve snáškových hnízdech ani nikde jinde není ani pro samotné slepice ani pro nás chovatele ideální.
V základu tohoto kurníku jsou bidla ve tvaru hranolů, na kterých si drůbež odpočine a zároveň slepicím nehrozí zdravotní problémy (např. deformace hrudní kosti), jako by tomu bylo, pokud bychom nevhodně zvolili kulatinu. Každopádně protože u dlouhodobého používání takového bidla zase hrozí deformace prsní kosti, můžeme vám zcela zdarma nahradit jedno nebo obě bidla prkýnkem, na kterém si slepice odpočinou nejlépe. Takový požadavek stačí uvést do poznámky v nákupním košíku.

Pohodlné sbírání vajíček z kurníku zvenku
Jedno snáškové hnízdo pro slepice

Kurník pro 1-10 slepic - pohled do jednoho ze tří snáškových hnízd

Abychom zabránili vzlínání vlhkosti, kurník je od země izolován vyvýšením. Toto řešení zvlášť na vlhčích místech rovněž prodlouží životnost samotného slepičího příbytku. V případě že budete potřebovat po mnoha letech nožičky vyměnit, zvládnete to sami.

 

Součástí kompletu je také žebříček po kterém se budou slepičky ochotně dostávat do kurníku.

 

Pohled zespodu na nohy kurníku a jeho odsazení od země

 

Dvířka jsou standardně umístěna na levé straně kurníku. Otevírání zajišťují dva kvalitní panty a k uzavření slouží kovová klička.
Dvířka jsou umístěna v dolní polovině celého kurníku. V části, která je celá odklopitelná směrem nahoru, čímž se dostáváme k důležitému bodu a tím je čištění a údržba celého kurníčku.


 

Pokud se rozhodnete, že kurník přirazíte např. k nějaké stěně, určitě oceníte praktické čištění zepředu. Stejně tak pokud máte na kurník jen omezený prostor a nebylo by možné otevírání do stran. Vyklápění směrem nahoru je prostorově ekonomické řešení.Při čištění vás tedy nečeká nějaké nepohodlné vlézání dovnitř kurníku, ale vše vyčistíte snadno a rychle bez ohýbání hřbetu.

I tato vyklápěcí část je zajištěna kovovou kličkou.

 


Čím větší počet slepic, tím větší potřeba vzduchu. K tomu slouží okýnko ve vrchní části kurníku. Větrání není záležitost jen velkochovů, ale samozřejmě i malochovů. Nesprávné větrání totiž může vést k menší snůšce, v horším případě k plísním a parazitům v kurníku. Používejte okýnko a dbejte na to, aby se do kurníku dostal vzduch.Nejjednodušší řešení jak odvětrat kurník je okénko, jehož ideální umístění je nahoře nad vchodem.


Jak vidíte na obrázku, větrací okénko je opatřeno kličkou a hlavně pletivem, přes které se nedostane žádný nezvaný host.

 

Novinka! U nejnovějších modelů našich kurníčků jsme vylepšili otevírání snáškových hnízd. Stříška je nyní opatřena magnetem, který je přiměřeně silný, aby bylo použití co nejpohodlnější.
Nyní, až se vydáte s ošatkou, košíčkem nebo miskou pro vajíčka, nebudete při otevírání muset zajišťovat stříšku kličkou. Nebudete muset nádobu odkládat. V jedné ruce můžete ošatku na vajíčka držet, druhou jen odklopíte střechu nad hnízdy, ta díky magnetům zůstane držet prakticky ve svislé poloze, vejce posbíráte a stříšku bez jakéhokoliv odkládání slepičí nadílky opět vrátíte jednou rukou na místo. Pohodlné a jednoduché řešení, které máte již v ceně.


 

Nyní používáme silnější magnety, které perfektně drží, ale zároveň nekladou při zavírání příliš velký odpor. Od poloviny roku 2022 veškeré okraje lepenek navíc ošetřujeme bezbavým silikonem, což bezpečně zabrání vlhkosti v poškozování materiálu a chrání lepenku před potrháním při přepravě nebo při manipulaci.

 

 

Silikon je použit po celém obvodu a tvoří dokonalý přechod mezi lepenkou a dřevěnou lištou. Celkový pohled na střechu je ještě o jednu fotografii níže. Ač se to může zdát jako zbytečný detail, všiměte si přichycení lepenky. Vybíráme vždy takové hřebíky, které splívají s použitou lepenkou, díky čemuž tolik nesvítí.

 

 

 

Na zadní stěnu kurníku montujeme držák na nářadí, díky čemuž budete mít lopatu, hrablo a jinou potřebnou techniku ihned při ruce. Tento držák je namontován na kurníku modré barvy :-) V základu montujeme jeden držák na lopatu a ten je již v ceně. Tuto trojkombinaci pouze na vyžádání a dle aktuální dostupnosti.

 

 

Ukázka příplatkových variant:

 

Rameno s pístem: Pro maximální pohodlí pří úklidu lze doobjednat rameno držící výklopnou přední stěnu. Díky této drobné ale velice užitečné pomůcce, bude úklid příjemnou záležitostí.

Toto je provedení ramena v základní nenatřené variantě se snáškovými hnízdy vlevo.

 

 

Zde je rameno s pístem u kurníku s lazurou. Zvlášť pro starší zákazníky doporučujeme rameno přikoupit, protože zvednout celou přední stěnu pro ně bývá z naší zkušenosti problém. S ramenem 300-350 N celou těžkou stěnu včetně dvířek zvednete jedním prstem. Stěnu kterou takto snadno odklopíte oceníte nejen v rámci čištění prakticky hned, ale hlavně po letech, kdy se budou dvířka dovírat i přesto, že materiál již zapracoval. Je to velký benefit oproti čelům otevíratelným do boku, kde vám stačí když léty dřevo trochu zapracuje, nebo se hnou panty vy je pak stěží dovřete.

 

 

Kovový trusník: Kromě vyvýšení je to další vrstva ke zdvojené podlaze a podestýlce. Trusník je zboků a zezadu ohnutý směrem nahoru a v přední části naopak směrem dolů. Ochrání dřevo pod ním a zároveň vám umožní při čištění pár pohyby vytáhnout veškerý použitý materiál ven. Díky hladké ploše trusníku je to velmi pohodlné, zvlášť pokud na stáhnutí použité podestýlky použijete hrablo.

 

 

 

Vyvýšení: Vyvýšení je oblíbeným doplňkem hned z několika důvodů - dostanete kurník výš od země což je opatřením proti vlínání vlhkosti do kurníku. Senoři oceňují vyšší posazení snáškových hnízd, protože to pro ně znamená méně ohýbání a hlavním benefitem je údržba kurníku.
Se zahradním kolečkem vjedete přímo pod kurník a hrablem stáhnete použitou podestýlku raz, dva. Opět ideální řešení pro uživatele, kteří potřebují, aby bylo čištění co nejjednodušší.

 

 

 

Kolečkem se dá zajíždět buď bokem nebo napřímo. Obě varianty vám umožní pohodlně a bez větší námahy vyčistit vnitřek kurníku.

 

 

 

Pokud si vyberete vyvýšenou variantu, automaticky zesilujeme celou konstrukci, zdvojujeme nohy, pro zpevnění přidáváme příčníky a navíc vyrobíme malou rampičku před hlavními dvířky kurníku a prodloužíme žebříček pro dosažení menšího sklonu.

Narozdíl od základní varianty se tak můžete sami rozhodnout, zda vám více vyhovuje žebřík směřující před kurník a nebo zda ho umístíte do strany, čímž ušetříte místo před kurníkem. Je to ideální řešení do menších zahrádek.

 

 

Automatická dvířka: automatická dvířka budou umístěna zboku kurníku naproti snáškovým hnízdům. V případě této volby vám na přední straně ponecháme i dvířka klasická.

 

 

 

Nátěr dle vlastního výběru: Nátěr nikomu nenutíme, neboť to je věc, kterou dokáže zvládnout mnoho z našich zákazníků. Na dočištění navíc používáme tmel, který lze narozdíl od silikonu přetřít.

 

Nátěr lazurou nemá jen ochrannou funkci, ale i estetickou, protože dodá kurníku naprosto jiný šmrnc. Vždyť se na to podívejte sami - stejný kurník, absolutně jiný výsledek!
Lazurou nešetříme, používáme 2 nátěry. Na obrázku můžete vidět nejnovější provedení, kdy jsme kromě olištování stěn přidali ještě jednu odolnou lištu na střechu. Ochrání palubky při převozu a opět celkovému vzhledu velmi prospěje.

 

 

 

 

Bobrovka místo klasické lepenky je opět něco navíc. Většina zákazníků toto provedení nevolí, ale ti kteří neberou kurník jen jako praktickou funkční záležitost, mají tu možnost :-) Provedení střechy i snáškových hnízd je obdobné.

 


 

A konečně většina bezplatných i příplatkových variant v jednom konečném provedení. Na těchto fotkách sice není na střeše použita bovrovka, ale je zde vyvýšení, včetně zdvojení nohou, jejich zpevnění, rampičky s volitelným nasměrováním žebříku, dále automatická dvířka včetně ponechaných původních, nátěr hnědou lazurou a další drobnosti, které vám ulehčí chov.

 

 

 

 

 

 

Někteří zákazníci volí i netradiční odstíny jako bílou, modrou a jiné. Výsledek vypadá zajímavě a sladění kurníku s fasádou dává smysl :-) Kurník šmoula bylo ale přání dětí, tak proč jim ho nesplnit :-)

 

 

Zde máme stejné provedení s bobrovkou na střeše. Na této fotce je žebříček umístěný na levé straně u automatických dvířek. Kovová očka vám umožní žebřík umístit buď zestrany nebo zepředu. Pokud zavěsíte žebřík dopředu na rampičku, opět si můžete zvolit, zda ho nasměřujete dopředu, nebo spíše do strany kvůli úspoře místa. Jaké provedení se líbí právě vám? Líbí se vám více klasická lepenka a nebo bobrovka?

 

 

 

CO OD NÁS ZÍSKÁTE ZDARMA - ŽÁDNÉ SKRYTÉ POPLATKY - CENY JSOU SKUTEČNĚ KONEČNÉ

 

Základní varianta obsahuje všechno, co budete k chovu slepic potřebovat. I u základu se můžete těžit z řady funkčních prvků jako je vyklápěcí přední stěna, pokrývka střechy i stříšky nad snáškovými hnízdy (lepenka), zajištění víka nad snáškovými hnízdy magnetem, bidla dle výběru, žebříček. Samozřejmě složení u nás na dílně, doručení již vcelku, to všechno je samozřejmostí.

 

 • Bidla ve tvaru hranolů vám můžeme ZDARMA nahradit prkýnky
 • Pokrývka střechy - černá lepenka ZDARMA
 • Montáž se provádí v dílně a pro vás je ZDARMA
 • Dovoz po celé republice je také ZDARMA
 • Snášková hnízda na přání na opačné straně - úprava ZDARMA
 • Žebříček je též součástí zásilky a tedy JIŽ V CENĚ


CO SI MŮŽETE PŘIOBJEDNAT? (stačí připsat do poznámky v košíku) - Tip: vyberte alespoň jednu z níže uvedených položek s poznámkou DÁREK ZDARMA a my vám pošleme  překvapení, které začátečníkům i pokročilým s chovem slepic určitě pomůže :-)

 • Rameno na zajištění přední stěny: 690 Kč

 

Volíme velké rameno s pístem o síle 300-350N, tedy dostatečně dimenzované na velké zátěže. Celou přední stěnu která se skládá ze dvou vrstev dřeva i izolace lze zdvihnout jedním, maximálně dvěma prsty a po samovolném dojezdu směrem nahoru zůstane v této poloze. Doporučujeme v kombinaci rameno + trusník nebo rameno + vyvýšení o 45cm pro snadné čištění.

 

 • Bobrovka místo klasické lepenky: 990 Kč

 

Každý kurník bude mít v základu pokrývku střechy, kterou bude klasická černá lepenka, nemusíte mít tedy obavu, že bychom vám poslali kurník se střechou bez pokrývky. Bobrovka je tedy něco navíc co kromě praktické funkce plní i funkci estetickou. Bobrovka vynikne zejména v kombinaci s hnědým nátěrem kurníku viz. fotodokumentace.

 

 • Kovový trusník: 1.490 Kč

 

Nyní na dotaz - kovový trusník je vana, která se pokládá na dno kurníku. Chrání dřevo, stává se další izolační vrstvou mezi zdvojenou podlážkou a podestýlkou a usnadňuje čištění. Přední část vany je vyhnutá směrem dolů z kurníku. Při čištění tak můžete vzít hrablo a místo složitého vybírání znečištěnou podestýlku pár tahy vytáhnout ven. Ideální kombinací je v tomto případě trusník spolu s vyvýšením o 45 cm, což umožňuje přistavení kolečka přímo pod kurník a stáhnutí použité podestýlky rovnou do kolečka.

 

 • Automatická dvířka: 3.990 Kč + k této položce DÁREK ZDARMA

 

Automatická dvířka vám ušetří nejvíce peněz i starostí. Dvířka která montujeme do kurníku reagují na světlo a nepotřebují externí zdroj energie. Nemusíte je tedy nijak přenastavovat podle ročního období a na půl roku provozu vám stačí jen pár obyčejných článků, které koupíte v každém obchodě.

 

 • Vyvýšení o 45cm a zpěvnění konstrukce: 2.890 Kč + k této položce DÁREK ZDARMA

 

Vyvýšení kurníku je velmi praktické hned z několika hledisek. Podlahu kurníku dostanete opět o něco výše od vlhké země, snášková hnízda dostanete do výšky díky čemuž se nebudete muset při sběru vajíček ohýbat, vytvoříte si pod kurníkem prostor pro pomůcky k chovu či k jiným účelům a nakonec to nejdůležitější - při čištění a vybírání znečištěné podestýlky budete moci zajet kolečkem přímo pod kurník. U této varianty zesílíme celou konstrukci a použijeme takové materiály a technické postupy, díky kterým bude kurník dokonale stabilní.

Tuto variantu doporučujeme fyzicky méně zdatným chovatelům vyššího věku. Kombinace vyvýšení o 45cm + rameno zejména seniorům učiní práci kolem čištění kurníku, vybírání vajec mnohem, mnohem, mnohem pohodlnější!

 

 • 2 vrstvý nátěr lazurou: 2.490 Kč + k této položce DÁREK ZDARMA

 

Na barvě nešetříme a kuník ošetříme pomocí dvou vrstev hnědé lazury. Celkový výsledek vidíte na obrázcích výše. Je to další volitelná varianta kterou nikomu nenutíme, neboť si s nátěrem dokáže mnoho chovatelů a kutilů poradit samo, ale jak vidíte výše - výsledek stojí za to!

Co kurník, to originál - pokud se rozhodnete pro řešení all-inclusive včetně nátěru, sladit kurník s okolím, nebo naopak ho od okolí vizuálně odlišit, vyberte si ze vzorníku barev a nechte si vyrobit něco extra! Vodou ředitelná slabo vrstvá impregnace s voskovým efektem vytváří ochrannou vrstvu proti pronikání vody do dřeva při zachování jeho přirozeného vzhledu. poskytuje dřevu UV ochranu. Produkt získal ekologickou značku EU Ecolabel a dále splňuje certifikát kvality Catas quality award a Catas quality award plus, kdy se výrobek podrobuje stanoveným testům, které posuzují přirozené stárnutí, pružnost a odolnost lakové vrstvy, barevnou stálost a odolnost biologickému napadení.

 

 

Děkujeme zákazníkům za zpětnou vazbu a poslané materiály:

 

 

Dobrý den, Váš kurník já i moje kokošky milujeme. Vyzdila jsem si pod něj podezdívku a prostor pod ním užíváme na popelení. Na podlahu jsem dala lino, tak se skvěle udržuje a seno v kukani vybízí ke snášce. Jsem s ním moc spokojená, díky a přeji krásné dny. Jana Vašáková.

 

 
Prohlašuji, že jsem se seznámil se Zásadami zpracování osobních údajů i s obchodními podmínkami a souhlasím ze zasíláním obchodních sdělení.

Hledáte odpověď na odborný dotaz? Zeptejte se veterinárního lékaře s mnohaletou praxí. Formulujte váš dotaz co nejpřesněji, odpověď vám v rámci placené konzultace přijde do 24hod. od odeslání. Konzultace nenahrazuje fyzickou návštěvu veterinárního lékaře. Pokud by řešení problému nešlo vyřešit vlastní konzultací a vyžadovalo navštívit odborníka, budete na to upozorněni.

O našem specialistovi: s Vaším problémem vám pomůže MVDr.Halbichová Vítová Martina, veterinární a farmaceutickou Univerzitu v Brně absolvovala r. 2001 s červeným diplomem. Za svou kariéru si osvojila základy diagnostiky onemocnění i chirurgických výkonů jako jsou kastrace samců i samic, pupeční kýla, torze žaludku, pyometra, císařský řez, excize tumorů apod. Svoje zkušenosti dále prohlubovala i na dalších externích pracovištích prováděním chirurgických zákroků.

Odesláno, děkujeme.
Došlo k chybě, zkuste to prosím znovu.


Potřebujete poradit? Jsme tu pro Vás. info@caskrmeni.cz


Volejte nonstop 733 577 670.