Naše zboží
Pro odběr informací zadejte svůj e-mail:

Artemis

skutečně holistické krmivo na českém trhu vyrobeno ve spojených státech

Každoročně od roku 2001 nejvyšší ohodnocení dvou nezávislých nekomerčních recenzentů krmiv ( Whole Dog Journal , Dog Food Analysis )

Artemis

Hlavní přednosti krmiva Artemis:

 • Technologicky nejvyšší obsah sušeného masa – až 59g sušeného masa ve 100g granulí (= 300g čerstvého masa ve 100g granulí). To je i 20x více, než běžné superprémiové značky obdobné cenové úrovně.
 • Výběr nejlepších surovin výhradně v potravinářské kvalitě od důvěryhodných a doložených dodavatelů
 • Holistické složení s antioxidanty kuře, krůta, losos, jehněčí, vejce rýže, proso, ječmen, oves,brambory kuřecí tuk, losový olej, lněné semínko 8 druhů ovoce a zeleniny, mořské řasy, kořen čekanky nutraceutika - extrakty ze zeleného čaje, juky, ječného sladu,droždí vitamíny, minerály, stopové prvky včetně chelátů enzymy,probiotika, L-karnitin, glukosamin, chondroitin
 • Proso, hnědá rýže jako zdroj uhlohydrátů
 • Vyvážený poměr Omega 3 a 6 mastných kyselin – lněné semínko a biotin pro zdravou a krásnou srst
 • Podpora imunitního systému
 • Bylinky – vojtěška, čekanka, hnědé řasy, máta, rozmarýn

Krmivo Artemis neobsahuje nevhodné nebo nebezpečné suroviny jakými jsou:

 • Kukuřice, pšenice a sója, řepná dužina, bílkovinné hydrolyzáty a koncentráty
 • Vedlejší rostlinné a živočišné produkty, menadion jako zdroje vit.K
 • Chemické konzervanty a barviva, zchutňovadla
 • Geneticky modifikované suroviny

Formulováno, doporučováno a používáno veterináři.

Odpovídá standardům AAFCO.

V USA a zemích západní Evropy patří Artemis k renomovaným nekomerčním značkám se skvělou pověstí mezi chovateli.

Stále více lidí si uvědomuje, že krmit přírodním holistickým krmivem s vysokým obsahem masa v potravinářské kvalitě je souhlasně s nekomerčními názorovými proudy na výživu psů nejlepším řešením.

Právě Artemis je představitelem krmiv s nejvyšším možným obsahem masa na současném světovém trhu. Používá jako hlavní surovinu čerstvé maso a v kombinaci s vysoce kvalitními masovými moučkami dosahuje bezkonkurenčních 280 gramů čerstvého masa ve 100 gramech krmiva. Poskytuje tak psovi bílkoviny v té nejsnáze stravitelné a nejhodnotnější podobě, na rozdíl od krmiv pokrývajících většinu bílkovin z obilovin. Čerstvé maso v takovém množství pak navíc zásadním způsobem ovlivňuje chutnost krmiva.

Poměr jednotlivých surovin plně odpovídá výživě psa z pohledu potřeb masožravce. Holistické složení co nejtěsněji připodobňuje tuto výživu složení potravy divoce žijících menších psovitých šelem.

Filozofie Artemis

Artemis se svojí koncepcí nutričně hodnotného přírodního krmiva řadí mezi ty firmy, které skrze výživu propagují i zodpovědný celoživotní přístup majitelů k péči o svoje psy a kočky . Jen pochopením, vyvážeností a souladem v naplňování potřeb našich nejbližších zvířecích přátel můžeme dosáhnout toho, co jistě většina z nás chce. Totiž plnohodnotně prožitého společného života. Spolu s humánní medicínou si na tomto místě můžeme opakovat – zdravý životní styl začíná výživou a prevence je lepší než léčba .

Při vývoji Artemis bylo od počátku jasné, jakou pozici mezi krmivy bude zastávat. Totiž místo krmiva vzorově pečujícího o zdraví psů, plně na nekomerčním základě a v souladu s nejnovějšími poznatky o výživě masožravců.

Výsledek jakéhokoliv procesu je dán vlastnostmi dílčích kroků. U krmiva této kvality je samozřejmostí kompletnost a vyváženost. Samozřejmostí již není nejvyšší kvalita a čistota všech surovin s výrobcem bezpečně doloženým původem, ani kvantitativní poměry surovin plně respektující požadavky masožravé šelmy (zásadními hledisky jsou: bílkoviny pocházející absolutní převahou z masa, nikoliv z obilovin, nízký obsah škrobů a kvalitní tuky).

Artemis klade velký důraz jak na nezpochybnitelnou kvalitu vstupních surovin, tak na jejich poměrné zastoupení v recepturách.

Obsah masa v krmivech Artemis

Obsah masa v krmivu je zásadním ukazatelem jeho biologické vhodnosti, jestliže je toto krmivo určeno masožravcům.

Vzhledem k obsahu vody v čerstvém mase (cca 80%) a obsahu vody v granulích (cca 10%), je možné dosáhnout maximálního možného množství obsaženého masa v krmivu pouze použitím masa sušeného – masové moučky . Čerstvého masa vzhledem k obsahu vody výrobní linka „pobere“ maximálně desetinu toho, kolik je možné užít sušeného. I sušené maso bylo nejprve masem čerstvým. Nezaměňujme termín čerstvé a „s původním obsahem vody“.

Ti nejlepší z nejlepších užívají kombinaci obojího. Čerstvé maso pro maximální chutnost a masovou moučku nejvyšší kvality pro dostatek masa v krmivu.

V recepturách Artemis je použito na výrobu 100 gramů granulí až 59 gramů sušeného masa . To je hodnota z nejvyšších, jaké jsou současné technologie schopny. Těchto 59 gramů sušenéhovzniklo usušením 300 gramů masa čerstvého . Dalo by se tedy říci, že máme-li popsat obsah čerstvého masa v krmivu, je tato hodnota rovna 300%.

Masové moučky versus čerstvé maso

Masové moučky mají mezi majiteli psů a koček pověst „něčeho nekvalitního , vyrobeného z kafilerního odpadu a kostí“. Při tom masových mouček jsou podle zákona 4 kvalitativní stupně.Důvěryhodní výrobci jako je Artemis používají stupeň první – premium human grade A - obsahuje svalovinu, kvalitní vnitřnosti bez vedlejších produktů a maximálně 4% kostí a chrupavek a je vyráběn z čerstvé suroviny potravinářské kvality. Tedy jde o sušené maso té kvality, jako byste psovi co nejpoctivěji nakupovali u řezníka. (V této souvislosti poznamenejme, že pozor je třeba si dávat na „vedlejší produkty živočišného původu“ . To jsou zobáky, střeva s obsahem, pařáty, paznehty…

Tuto pověst přiživují ti výrobci, kteří deklarují ve svých krmivech jen čerstvé maso (každé maso bylo jednou čerstvé a každé se musí „do granulí“ usušit). Masové moučce se vyhýbají ne proto, že je nekvalitní, ale proto, že je drahá. Při čtení surovinového složení, kde ze zákona musí být seřazeny položky od hmotnostně nejvíce zastoupenou po tu obsaženou v nejmenším množství, pak máte dojem, že 15%– 20%- 30% čerstvého masa znamená, že třetina krmné dávky je maso. Omyl. Maso se usuší a v tu chvíli ho je pětkrát méně.

Artemis - Holistická výživa

Pojem holistický nemá jednoslovný výklad. Výraz holistický se také může nahlížet z různých směrů – holistická výživa, holistický přístup, holistické suroviny atd. Na následujících řádcích se Vám pokusíme vysvětlit princip slova holistický.

Holistický přístup se dívá na zvíře jako na celek, ve kterém jsou důležité všechny jeho součásti – pokud nefunguje jedna součást, nemůže fungovat dobře ani celek - a zdůrazňuje péči o sebe sama prostřednictvím zdravé výživy, zdravého spánku a pobytu na čerstvém vzduchu. Péči o sebe sama musíme v případě zvířete chápat tak, že je za předpokladu výše zmíněných podnětů tělo zvířete schopné se samo o sobě vypořádat s různými chorobami. Podstatou holistického přístupu je souznění ve známé frázi – ve zdravém těle, zdravý duch. Z medicínckého hlediska se holistický přístup orientuje na prevenci – opět známá fráze – prevence je lepší než péče.

Holistická výživa klade důraz na co nejpřirozenější stravu zvířete, tak aby jeho organismus nezatěžovala a aby ho stimulovala jak po stránce fyzické, tak psychické. Holistická výživa pracuje na podstatě zákonů přírody – všechny suroviny jsou přírodní, mají jasný původ a jsou vysoce kvalitní. Holistická výživa se vyznačuje tím, že neobsahuje žádné vedlejší produkty, chemická barviva, hormony, antibiotika, pesticidy a geneticky modifikované potraviny. Holistická výživa se na zvířata – kočkovité a psovité šelmy – kouká z historického kontextu, kdy v přírodě byli čistokrevnými masožravci, což se procesem domestikace téměř nezměnilo. Holistická výživa je postavena především na vysokém obsahu živočišných bílkovin, lehce stravitelných obilovin a bylinek.

Musíme konstatovat, že se v dnešní době objevuje stále více krmiv, která mají v názvu holistic. Bohužel, velká část z nich má tento název pouze v názvu a ne v obsahu krmiva. Liší se především obsahem masa a stravitelností. Chtějte vždy vědět, jaký je obsah masa v syrové formě a jak vysoká je stravitelnost krmiva.

Původ surovin pro krmivo Artemis

Všechny suroviny jsou pečlivě vybírány , aby zaručily maximální funkčnost krmiva Artemis.

Artemis klade zásadní důraz na kvalitu a přírodní čistotu všech surovin .

Komerční výrobci nakupují suroviny formou poptávky na burze a kritériem je nejnižší cena v tom kterém časovém období. Nechlubí se pak tím, že kuřecí moučka uvedená na obale krmiva je ve skutečnosti moučkou masovou nejasného složení, s vysokým podílem kostí a navíc velmi pravděpodobně kontaminovanou nežádoucími látkami používanými v zemědělství v některých zemích zcela volně.

Artemis nemá co skrývat, níže je Vám k dispozici tabulka s informacemi o původu surovin . Všichni dodavatelé jsou aktivně vybíráni výrobcem Artemis, jejich suroviny průběžně testovány na obsah výživných látek a nepřítomnost nežádoucích látek. Takto vybraní dodavatelé jsou stálí, splňují požadavky Evropské unie. Každá šarže krmiva Artemis je tedy kvalitou shodná se vzorky, které jsou předkládány ke kontrole americkým úřadům a nedochází k výrobě rozdílných šarží pro americký trh a pro Evropu.

Původ surovin v Artemis:

Kuřecí, krůtí a jehněčí maso, Kuřecí moučka, Moučka z lososa USA
Jehněčí moučka  USA, Nový Zéland
Losos USA, Kanada
Hnědá rýže, Ovesné vločky, Proso, Ječmenné krupky, Brambory, Sušená vejce, Lněné semínko, Přírodní kuřecí aroma USA
Hnědé mořské řasy, Mrkev, Hrášek, Jablka, Rajčata, Borůvky, Špenát, Drcené brusinky, Extrakt rozmarýnu, Extrakt z Yuka Schidigera  USA, Kanada
Petržel USA, Itálie
Extrakt ze zeleného čaje, Extrakt z ječných klíčků Připravovaný v USA
Sušené kořínky čekanky Belgie
Cholin chlorid USA
L-karnitin Česká Republika
Vitamínový mix pro kočky Připravovaný v USA
Vitamínový mix pro psy Připravovaný v USA
Minerální mix pro kočky USA, Kanada, Mexiko
Minerální mix pro psy USA, Kanada, Mexiko


Granule Artemis Fresh Mix Medium/Large Breed Adult 12,7kg pro dospělé psy středních a velkých plemen.

ARTEMIS MIX MEDIUM LARGE ALS 12.7kg

Granule Artemis Fresh Mix Medium/Large Breed Adult 12,7kg pro dospělé psy středních a velkých plemen.

Granule Artemis Fresh Mix Medium/Large Breed Adult 12,7kg pro dospělé psy středních a velkých plemen.

Skladem

1658,-

 


Potřebujete poradit? Jsme tu pro Vás. info@caskrmeni.cz


Volejte nonstop 733 577 670.