Přihlaste se k odběru našich článků, které pro vás píší naši specialisté, veterináři, nadšenci do světa zvířat. Ne častěji než jednou za 14 dnů se můžete těšit na novinky a možná i zajímavé neveřejné akce z naší nabídky.

Prohlašuji, že jsem se seznámil se Zásadami zpracování osobních údajů i s obchodními podmínkami a souhlasím ze zasíláním obchodních sdělení.
Přihlaste se k odběru našich článků
Přihlášeno, děkujeme.
Došlo k chybě, zkuste to prosím znovu.

Co je to ČMKU

 

Co je to ČMKU? Tuto otázku si patrně položili mnozí z vás. Co tato zkratka znamená? Pojďme se společně podívat na její význam pro českou kynologii. Ukážeme si oficiální webové stránky a co zajímavého nám mohou (i jako nechovatelům) přinést.

 

(zdroj obrázku cmku.cz)

 

 

Zkratka ČMKU

 

ČMKU je zkratka pro kynologickou organizaci s názvem Českomoravská kynologická unie

Ta vznikla v prosinci roku 1992 jako nástupce původní Československé kynologické unie, která zanikla během druhé světové války. ČMKU tak sdružuje výhradně osoby zabývající se kynologickou činností.

 

V České republice zastupuje FCI (Mezinárodní kynologické federace), která zastřešuje kynologii po celém světě. ČMKU je řádným členem FCI, řídí se tak jejími pravidly, zajišťuje chov psů a hájí zájmy svých členů.

 

ČMKU výstavy

 

Pokud vás zajímají blížící se výstavy pořádané pod hlavičkou ČMKU nebo jen chcete nahlédnout do výsledkové listiny, proklikněte se přes odkaz https://vystavy.cmku.cz/cz/vystavy.

 

ČMKU chovatelské stanice

 

Každá chovatelská stanice má mezinárodně chráněný název, který musí být evidován v ČMKU (FCI). Název je jedinečný, proto stanice nemohou mít stejné či podobné pojmenování. Na této stránce https://www.cmku.cz/cz/chovatelske-stanice-123 si tak snadno ověříte, zda chovatelská stanice skutečně existuje. Při zakládání vlastní, navíc budete mít přehled o tom, jaké názvy již byly použity.

 

ČMKU kontakt

 

Současným předsedou ČMKU (pro rok 2023) je MVDr. Lubomír Široký. 

Sídlo ČMKU: Maškova 3, Praha 8 – Kobylisy

Kontaktní telefon: + 420 234 221 371 

Oficiální webové stránky Českomoravské kynologické unie: https://www.cmku.cz/ 

 

 


Potřebujete poradit? Jsme tu pro Vás. info@caskrmeni.cz


Volejte nonstop 733 577 670.